xtra | K2 | KB

Koła zębate stożkowe, czołowe i pasowe

Oprócz przekładni łańcuchowych, popularnymi elementami mechanizmów napędowych są koła zębate:

Pozwalają one na niezwykle wydajną pracę przez długie lata.

Pierwsze z nich - koła stożkowe - składają się z dwóch elementów o różnych przełożeniach (np. 1:1, 1:2 czy 1:4). Każdy z nich posiada odpowiednie rozmieszczenie i rozmiar zębów, które wzajemnie na siebie nachodzą i pozwalają na przeniesienie napędu w kierunku prostopadłym na kolejną część konstrukcji. Ze względu na swoją ponadprzeciętną wytrzymałość tego rodzaju elementy stosuje się w układach mechanicznych, w których występują często znaczne obciążenia.

Jeśli dany produkt ma być wykorzystywany w instalacjach o wymagających parametrach, stosuje się dodatkową obróbkę termiczną. Zapewnia ona większą trwałość obu stożków.

Artykuły tego rodzaju zaliczają się do nadrzędnej klasyfikacji kół zębatych czołowych. Oprócz stożkowych, kategoria ta obejmuje również elementy walcowe, o zębach prostych lub śrubowych.

W ofercie naszej firmy znajdują się także części przekładni pasowych. Składają się one z piasty, wieńca, tarczy i ramion łączących poszczególne elementy. Najczęściej produkuje się je z wytrzymałego aluminium, ewentualnie stali. Posiadają one, w zależności od przeznaczenia, rozwierty standardowe, cylindryczne, stożkowe lub mocowane na specjalnych taperach.

Każdy z oferowanych przez naszą firmę produktów charakteryzuje się starannym wykonaniem, dzięki czemu stanowi solidny fundament poszczególnych przekładni. W przypadku wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego produktu, zapraszamy do kontaktu.


Znajdź nas!

KAHI-POLSKA Sp. z o.o.
ul. Strzeszyńska 33 lok. 125
60-479 Poznań, Polska

Tel/Fax: 61 842-59-68

NIP: 7811777737
REGON: 300221000
KRS: 0000250725
certyfikat wiarygodności biznesowej rzetelna firma