xtra | K2 | KB

Koła łańcuchowe

Bardzo często stosowanym elementem napędu różnego rodzaju urządzeń są koła łańcuchowe. Pozwalają one na płynne i sprawne działanie poszczególnych podzespołów konstrukcji. Oferowane przez nas produkty wykonane są, w zależności od preferencji klienta, ze stali węglowej, nierdzewnej bądź żeliwa.

Są one niezbędną częścią układu napędowego. Ich działanie polega na przenoszenia napędu z silnika do specjalnego łańcucha rolkowego, który zasila dalsze elementy konstrukcji, umożliwiając wykonywanie poszczególnych prac (zależnych od rodzaju sprzętu). Dzięki tak prostym mechanizmom, tego rodzaju konstrukcje wyróżniają się całkowitą sprawnością i bezawaryjnością.

Oferowane przez nas produkty dostępne są w kilku wariantach: jedno-, dwu- lub trzyrzędowych, w zależności od typu wykorzystywanego w silniku łańcucha. Wykonuje się je także w odmianach standardowych, jak również pod tuleje. Proponujemy modele z piastą przeznaczoną do rozwiertu lub wyposażoną w gotowy otwór stożkowy.

Nasze koła łańcuchowe poddawane są hartowaniu oraz cynkowaniu w celu zapewnienia największej możliwej wytrzymałości oraz odporności na ścieranie, wilgoć oraz rdzewienie.

Zastosowanie kół łańcuchowych jest bardzo szerokie. Jeśli chcemy na własne oczy zobaczyć ich działanie, można zapoznać się z pracą każdego roweru. W ich mechanizmie bowiem zostały wykorzystane tego rodzaju przekładnie.

Produkty te możemy znaleźć także w samochodach, zegarkach, turbinach, maszynach rolniczych, a także wielu innych urządzeniach przemysłowych oraz artykułach gospodarstwa domowego.


Znajdź nas!

KAHI-POLSKA Sp. z o.o.
ul. Strzeszyńska 33 lok. 125
60-479 Poznań, Polska

Tel/Fax: 61 842-59-68

NIP: 7811777737
REGON: 300221000
KRS: 0000250725
certyfikat wiarygodności biznesowej rzetelna firma